Senioři a nákupy

Rozhodně budete překvapeni, protože stále roste počet lidí, kteří jsou v důchodovém věku, kteří nakupují přes aplikaci nebo webové stránky. Často tímto způsobem nakupují zejména potraviny. Nechávají si je objednávat domů. Něco takového je pro ně mnohem rozumnější, než kdyby museli jezdit do supermarketů.

muž u řepky

Mnozí senioři již nemají problémy s moderní technikou. Mají dokonce na spoustě stránkách svůj účet. Stejně tak na stránce, která se zabývá dovozem potravin až ke dveřím. Dokážou si často bez jakýchkoliv problémů objednat jídlo až domů.

Počet nakupujících se oproti minulému roku zdvojnásobil. Loni na portále nakupovalo okolo 700 seniorů. Dnes už je to okolo 1800.

Nákup lze vytvořit přes internet, nebo postačí zavolat asistentce. Nejčastěji se jedná o důchodce, které již nebaví tahat se s taškami z obchodů.

Zvýšený zájem o rozvoz registruje i řetězec Tesco. Sám mluvčí udává, že se kromě seniorů také jedná o lidi, kteří mají problém s pohybovým aparátem a tak nemohou přijít do obchodu a nakoupit si to, co potřebují.
ruka na koleni

Segment zákazníků, kteří mají nad 65 let, roste. Velmi rychle. Brzy se bude jednat o velmi silnou zákaznickou skupinu.

Největší zájem je o nákupy přes léto, kdy firma často doručuje na chaty nebo zahrádky, které jsou v okolí velkých měst. Hodně se rozvoz potravin projevuje i v zimě, kdy je zhoršené počasí a chřipková epidemie.

S asistentkou lidé při hovoru nerozebírají pouze to, co by chtěli nakoupit, ale také všelijaké recepty nebo to, co by rádi v daný den uvařili.

Senioři si nejvíce objednávají v dopoledních hodinách. Nejčastěji se jedná o potraviny, které jsou základní a také balené vody. Zájem je ale také o dia produkty nebo mléční potraviny. Vynechat nesmíme ani pečivo.

Během letních měsíců je pro registrované důchodce a ZTP doprava zdarma. Cena průměrného nákupu se pohybuje okolo 600 korun.

E-shop Košík.cz můžete využít i vy. Rozhodně vás mile překvapí.