Blogování stále baví

Psaní blogu představuje oblíbenou činnost mnoha psavců. Založit si vlastní blog je velmi jednoduché a zabere to několik minut. Důležitá je informace, že se jedná o bezplatnou možnosti. Můžete využít blogovací služby třeba zpravodajských serverů. Jejich výhodou je vysoká návštěvnost, kdy čtenost je zaručena. Nevýhodou pro někoho je, že není možná vystupovat anonymně. Pokud chcete vystupovat anonymně, vyzkoušejte třeba Blog, Infoblog a jiné.
káva u pc
Důležité je si předem určit, co se má stát obsahem. Je také důležité psát pravidelně. Myslete na potenciální čtenáře. Pište tak, aby Vaše články oslovovaly druhé. Doplňujte je fotografiemi, ale pozor na autorská práva. Buď využívejte své vlastní fotografie, nebo fotografie z bezplatných fotobank. Samozřejmě kvalitní obsah je základ. Čtivost a vhodná délka, to je to, na čem záleží. Musíte si uvědomit, že u monitoru počítače člověk neudrží pozornost tak dlouho jako u článku, který si čte z časopisu.
práce venku

Dobrá volba i pro podnikatele

Blog ovšem není dobré psát jen v rámci osobního deníčku. Je to skvělá forma třeba pro podnikatele. Velmi se doporučuje, aby firmy měli svůj firemní blog, který zákazníky seznamuje se službami, zbožím, případně se zajímavostmi ze školy.
Blog je rozhodně vhodný také pro různé organizace či zařízení. Například takové webové stránky školy určitě velmi příjemně oživí blog, který je složený z příspěvků žáků. Totéž platí o různých neziskových organizacích. Seznamovat s aktivitami prostřednictvím blogu je jedinečný způsob interakce a zároveň dáváte najevo, jak Vám na Vašich uživatelích záleží. Poskytuje to velmi užitečnou zpětnou vazbu například pro opatrovníky. Pozor co se týče fotografií. Například, i když dáváte vlastní fotografii například z článku o návštěvě seniorů ve vinných sklepech, zveřejňovat je můžete pouze se souhlasem dotyčného, případně se souhlasem jeho opatrovníka. Souhlas je nutné napsat písemnou formou a doložit podpisem.