Francouzský styl bydlení

Možná vás překvapí, že je francouzské bydlení hlavně o tvarech, které jsou kypré a to i přesto, že vám v Paříži vše připadá štíhlé a v neposlední řadě také elegantní. Nejde tady ale pouze o tvary, které jsou kypré. Tento styl symbolizuje venkov a také energii velkoměsta. Pokud byste si chtěli zařídit váš byt či dům ve francouzském stylu, pak vám poradíme jak na to a to již o pár řádků níže.

stolek v koutě

Ne nadarmo se o Francouzích říká, že si umí užívat života naplno a nenechají si ničím narušit klid u jídla, které mnohdy není pouze o jednom chodu. Tuto vlastnost najdete dokonce i v samotném interiéru. Nechybí totiž velká křesla, která jsou zaplněna polštáři. Chybět nesmí ani chundelaté a příjemné deky, nebo stojící lampy.

Ve francouzském stylu si určitě každý všimne propojení moderny se stylem, který je venkovský. Chybí zde například výrazné barvy. Vše je totiž v barvách světlých. Nesmí chybět ale tmavé dřevo. Pokud nemáte rádi velké změny, ale rádi byste váš prostor oživili, pak se toho určitě nebojte. Tento styl je tedy určen právě pro vás. Malé změny je možné docílit i nákupem barevných květin.

Efektivně vypadá zrezivělá židle a to ve světlé místnosti. Určitě byste ale našli i mnohem pohodlnější variantu a mnohem lépe vypadající židli, která bude ve venkovském stylu.

Takovým znakem jsou i proutěné košíky, které jsou úplně všude. Mohou mít různé velikosti. Srolované ručníky, pnoucí květiny či nasbírané dřevo, které jsou v nich umístěny, vytváří pocit pohodlí.
židle u stolu

Rozhodně by v takovém interiéru neměla chybět velká a pohodlná křesla, teplé deky, zdobené povlečení a to krajkou, různé typy židlí, které se nachází u jednoho stolu, domácí mýdla, závěsy jako pírko apod.

Nezapomeňte se poté odměnit za vaši snahu dobrým francouzským vínem nebo paštikou, která je ve Francii také velmi oblíbená.

Věříme, že budete s výsledkem naprosto spokojeni i vy.