Odstranění rzi

Rez sžírá spoustu kovových předmětů, a proto si řekneme, jak se jí zbavit a jak znovu materiál ošetřit. Významně nám v tom může pomoci metoda tryskání.

Odstranění rzi

Zbavte se jí kompletně

Řada kovových materiálů podléhá korozi, přičemž v praxi máme mnoho příkladů. Jedním z takových je podvozek automobilu, protože v zimě se na něj dostává sůl, která poškozuje vrchní vrstvu, takže na kov se dostane voda, vlhkost a také jiné negativní vlivy, čímž je započata koroze. Zpočátku to začíná povrchovým napadením a takto se postupně rozšiřuje. Takže stačí jedno špatně neošetřené místo a rez se může zvesela šířit dál. Samozřejmě záleží, jak je výrobek ošetřen a v jakých podmínkách je, od čehož se odvíjí rychlost napadání a postupu.

rezavý kov

Za pár let to klidně může dopadnout tak, že se nám udělá díra skrz, což není nic příjemného a poškozené místo je potom zralé na vyřezání a zavaření. Jak odstranit rez? Na tu hrubou můžeme vzít do ruky ocelový kartáč se šmirglem, přičemž pomoci nám může i chemický přípravek. Je nutné udělat práci pečlivě, abychom měli kov všude zdravý a mohli se vrhnout na jeho ošetření.

Tryskání abrazivem

Na mnoha obrobcích bychom se ručně opravdu velmi nadřeli, a proto je lepší využít strojní techniku. Ověřenou metodou je tryskání, které se hojně využívá i u nás. Můžeme ji realizovat za pomoci tryskací kabiny, kdy se jedná o jeden ze dvou nejčastějších možností. Tou druhou je mobilní tryskání, kde můžeme všemožně cestovat a pracovat i na velkých plochách.

žlutý písek

Ovšem boxy se zase hodí do firem, přičemž výhodné jsou v tom, že veškerý nepořádek zůstane uvnitř boxu, takže nelítá všude kolem. Záleží na tom, jak chcete pískovací kabiny používat, protože v dnešní době si můžeme opravdu vybírat. Můžeme si koupit opravdu profesionální stroj, který bude mít dobrou přesnost a výkon. Někde však postačí i levnější zařízení, které jsou obslužné, přičemž ty se ovládají většinou přes pedál. Není na tom zas nic tolik složitého, ovšem účinek těchto zařízení je skvělý, takže si své místo ve firmách našli a rozhodně najdou.