Jak zmírnit pravděpodobnost zásahu instalatérské pohotovosti

Instalatérské firmy jsou samozřejmě rády, že je tato profese dokáže uživit, ale zároveň vám jsou schopny poradit v preventivním duchu, abyste si pro příště ušetřili starosti a výjezd pohotovosti instalatéra požadovali v tom doopravdy kritickém okamžiku. Každý víme, že prevence je tou nejlepší ochranou před potížemi, a v instalatérském řemeslu to platí o to víc. Instalatéři a elektrikáři totiž řeší závady na médiích, která se nedají snadno uchopit do ruky a někam uzavřít. Elektřina, plyn a voda dovedou potrápit i nejednoho domácího kutila.

záchod s umyvadlem

Preventivní opatření zabírají

Revidujte – v rámci prevence má značný význam pravidelná revize. Týká se to elektrických spotřebičů a elektrických rozvodů a také plynových spotřebičů, jako jsou kotle a karmy. Na tyto práce pamatuje i zákon, jde tu nejen o váš majetek, ale především o zdraví a život.

Využívejte čisticích prostředků na odpadové potrubí – jakmile začne pomaleji protékat voda odpadem pod kuchyňským dřezem, sprchovým koutem nebo vanou, ihned zasáhněte. Neodkládejte to na pozdější dobu a mějte doma pro tyto účely připravené patřičné prostředky – gumový zvon, hydroxid sodný na čištění odpadů nebo biologické (přírodní) bakteriální prostředky. Mnohdy pomáhá i jedlá soda, ale ta spíše preventivně, dokud voda z odpadu stále dobře odtéká.

vodovodní kohoutek

Používejte sítko na odpad – zdánlivá hloupost, ale účinná hlavně z toho důvodu, že zachytí větší kusy nečistot, které pak ulpívají na stěnách. Nalepí se na bakteriální sliz a mohou odpad ucpat velmi rychle.

Nevhazujte do odpadu, co tam vůbec nepatří – někteří lidé jsou velmi nezodpovědní a na jejich chování pak doplácí všichni ostatní. Týká se to i třídění odpadu včetně toho, co se splachuje do záchodu, a co putuje potrubím z kuchyňských dřezů a koupelen. Do odpadních vod nepatří žádné barvy a ředidla, nafta a benzín, drogy, insekticidy a herbicidy, hygienické vložky, vlhčené i jídelní ubrousky, dětské pleny, vata a vatové tampony, velké zbytky potravin (kosti, tvrdé kusy zeleniny) a samozřejmě ani žádný olej (kuchyňský i motorový).