Elektrický vozík

Elektrické vozíky zajišťují snadný pohyb i venku, takže například můžete si zajet na projížďku po městě. O veškerou práci se postará elektromotor.

Elektrický vozík

Výběr

Elektrické vozíky se v dnešní době poměrně hodně rozšířili, protože ježdění s nimi je naprosto jednoduché a zvládne ho i menší dítě. A proto nejsou rozhodně určeny jen pro dospělé. Vozíky jsou speciálně navrženy tak, aby jejímu uživateli nabídli naprostý komfort a také bezpečí, a proto rozhodně nehrozí třeba převržení. Dokonce se dají nastavit i jednotlivé opěrky, což zajistí dokonalý posed. Jistě Vás potěší, že si můžete vybrat ze spousty typů, přičemž každý je vhodný jinam.

invalidní vozík

Menší vozíky jsou určeny především do vnitřních prostorů, protože se pohybují velice hbitě a menší prostor je nezastaví. Oproti tomu ty pro exteriér jsou mnohem robustnější, aby si poradili i s menším terénem, takže Vás nic nepřekvapí. Zároveň mívají silnější motor, který poskytne dostatek výkonu pro různé povrchy venku. S takovým vozíkem si můžete vyrazit na projížďku do přírody po zpevněné cestě a nic Vás nepřekvapí.Elektrický invalidní vozík skládací je nejlepší volbou pro cestování.

Baterie má svou životnost

Elektromotor nejezdí jen tak na vzduch, a proto potřebuje dostatečně silný zdroj elektrické energie. V tomto případě je to elektrobaterie s dostatečně velkou kapacitou základ, abyste díky ní mohli ujet dostatečně velkou vzdálenost. Není na škodu mít i jednu v záloze, abyste bez přerušení mohli vozík používat pořád. Ovšem mezi jednotlivými typy baterií jsou velké rozdíly, takže je dobré při výběru se opravdu zamyslet. Klasické gelové baterie totiž sice jsou levné, ale na druhou stranu toho vydrží méně. Jestliže budete o ni dobře pečovat, tak Vám to vrátí v podobě životnosti okolo 7 let. Poté zde máme Li-lon typ, jenž vydrží zase hodně počtů nabíjení, což je při častém využívání velká výhoda.

12V baterie

Naprosto nejlepší jsou ReLiON baterie, přičemž zde se musíte smířit s vyšší cenou. Mají až několikanásobně delší životnost, takže je na Vás, abyste si spočítali, jestli se Vám pořízení skutečně vyplatí.