3 nábytkové vychytávky do vaší domácnosti

Pokud milujete nábytek, dekorování a péči o domácnost, jste na správné adrese. Zatímco jiní lidé, především ženy, tráví bezpočet hodin v obchodech s oblečením a vybírají na sebe co nejmodernější kousky, jiní lidé mají naopak vášeň ve vybavování své domácnosti. Pokud patříte k té druhé skupině, nejspíš sami dobře víte, jak obtížné je potom přestat.

dřevěné poličky

Do základního vybavení každého útulného domova patří samozřejmě vhodně zvolený nábytek, dekorace, praktické i estetické doplňky a to vše by mělo ideálně být sladěno v jednom určitém stylu, popřípadě i barvách, nebo lépe řečeno odstínech barev. Proč ladit celou domácnost do jednoho kabátu a nenechat vše pestré, barevné a nábytek ve stylu „každý pes jiná ves“?

Domov a jeho uspořádání o vás leccos vypovídá, to zaprvé – až si pozvete návštěvu, jistě si nebudete přát, aby se u vás lidé cítili jako při cirkusovém představení, nebo aby měli dojem, že nemáte uspořádané věci. Pokud si totiž neuděláme pořádek ve svém domově, nebudeme ho mít ani ve své hlavě. Dalším důvodem je samozřejmě i váš pocit z celého prostoru – potřebujete vnímat svůj byt nebo dům jako oázu klidu a inspirativní místo pro vaše přemítání, pro všechny koníčky, které vás baví, a i pro odpočinek, který si zasloužíte.

barevné zátiší

Co se nábytku týče, základní vybaveností by jistě měly být následující položky:

  1. Vestavěné skříně a veliké úložné prostory. Ideální je varianta skříně na míru sten-skrine.cz. Skvěle se přizpůsobí celému prostoru a můžete si je rozměrově naplánovat podle vašich možností.
  2. Zrcadla. Nejenže skvěle rozšíří celý prostor a jednotlivé místnosti budou pak vypadat větší, ale když je zakoupíte ve stylových rámech, máte i skvělý moderní doplněk.
  3. Poličky. Na každou bílou zeď je ideální připevnit poličku a na ní umístit nějaké dekorace. Místnost pak bude působit útulně, a navíc si můžete vystavit viditelně všechny knihy, svíčky, parfémy nebo i zarámované fotografie.