Rady, jak se přestěhovat bez zbytečných nervů


Možná bychom mohli oponovat nad pořekadlem, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Nic to ovšem nemění na faktu, že stěhování není o nic příjemnější záležitostí. Možná vám to tak někdy připadalo, když jsme bezmyšlenkovitě brouzdali mezi papírovými krabicemi, až po okraj napěchovanými knihami, oblečením nebo kuchyňským nádobím.

společné stěhování

Zabalit někdy i desítky let života do papírových krabic nemusí být zrovna jednoduché, ba někdy je to přímo úmorné, nudné a zdlouhavé. Určitě si v duchu říkáte, co byste příště udělali jinak, jak byste postupovali a hlavně se nenervovali při každé malichernosti. Přinášíme vám, kteří jste ještě se stěhováním neměli nikdy zkušenosti, několik cenných rad, které vás ušetří zbytečného chaosu, stresu a nervů. A nakonec nezapomeňte včas zajistit vhodnou stěhovací firmu nebo alespoň větší vůz na stěhování, řešením může být půjčovna dodávek Praha.

Loučení nebývá jednoduché (ani v případě, kdy se jedná o zatuchlou garsoniéru)

Když pomine všechen ten povyk kolem samotného balení a stěhování, jistě nám dojde, že se nezadržitelně blíží chvíle, kdy budeme muset opustit náš dosavadní domov, ve kterém jsme strávili několik předchozích let. Rozhodně to není nic příjemného, ale přeci jenom se můžeme utěšovat vidinou nového, pro nás určitě příjemnějšího bydlení, které na nás čeká.

nohy vyčnívající z krabice

Po trošce nostalgie je ale čas, jít konečně k věci. Stěhování je jedna z mála příležitostí, kdy se můžeme vcelku beztrestně zbavit nepotřebných a starých věcí, které doma trpíme možná už jenom ze zvyku. Tento odstavec bude možná spíše pro ta něžnější stvoření. Je to totiž právě šatník, ve kterém se jen tak povalují kousky, které už zkrátka nevynosíte a stěhování je tak příležitost, jak se jich nějakým smysluplným způsobem zbavit.

Před vypuknutím

Naplánujte si průběh stěhování do posledního detailu a držte se ho zuby nehty. Na stranu dejte všechny věci, které budete do poslední minuty před odjezdem potřebovat a zbytek začněte pomalinku balit do předem připravených krabic, pytlů a přepravek.