V dobré formě i ve stáří

O tom, jak zdravě žít, byly napsány stovky knih. A vydány tisíce článků v odborných časopisech. Přesto většina lidí zdravý životní styl nedodržuje. Přitom stačí tak málo. Vědomě si ve svém životě všímat, co nám přináší příjemné pocity a spokojenost. Což je ta nejlepší cesta ke zdraví. Dostatek pohybu vytváří v našem těle tolik potřebné endorfiny a vhodně zvolena strava zajistí, že si zachováme dobrou formu až do stáří. Což umožní nejen pohybovou samostatnost, ale hlavně předejde i mnohým civilizačním chorobám.

Zdravé stravování

Pokud jste rozhodli, že potřebné změny ve svém životě uděláte, postupujte pomalu a s rozvahou. Rozhodně na sebe nespěchejte. Jak se stravou, tak sportovními aktivitami. Všechno, co budete ve svém životě měnit, musí být především příjemné pro vaše tělo a psychiku. Protože všechno, co děláte, děláte pro sebe. Hned v počátku si dejte pozor na „dobře míněné rady“ ohledně stravování. Rozhodně se nenechejte zlákat na rychlé a nesmyslné diety. Změna stravovacích návyků musí být pozvolná, protože pokud chceme dosáhnout nejen štíhlejší postavy, ale i přispět svému zdraví. Bude to změna na celý život. S výběrem sportovních aktivit je prospěšné se v počátku se poradit s odborníky. A všechno, co vám bude vyhovovat, přijmout do nového zdravého způsobu života. To nejlepší, co můžete pro svoje zdraví udělat, je pravidelné sportování. Nepůjde to bez problému hned.

Sportovní aktivita

Ale když se vám podaří ze zdravého pohybu udělat návyk, stane se vaší přirozeností. A život bez sportu si už v budoucnu nebudete umět představit. Ideální spojení pohybu a humoru zažijete se svými přáteli a kamarády, při společných aktivitách. Míčových hrách, plavání, společných vyjížďkách na kolech. Společné posezení po návratu je pro všechny tou vítanou odměnou. A lékem. Na všechny starosti a trable. Protože smích je to nejlepší koření. Kdo to zažil, dá za pravdu. On totiž žádný učený z nebe nespadl. A rozhodnutí změnit životní styl na zdravý určitě oceníte během celého života. A nejen vy, ale všichni členové rodiny. Protože i u dětí platí staré moudro. Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. A jejich životní styl už bude jednodušší. Pohyb se stane přirozenou součástí jejich životů. Spolu s návykem na kvalitní stravování. A štafetu pak ponesou dál.