Ukazuje insolvenční rejstřík stav řízení?

Každý majitel firmy doufá, že právě ta jeho bude úspěšná. Bohužel, ve většině případů tomu tak není. Mnohým se nepodaří v tvrdém tržním prostředí prosadit a nakonec mají více dluhů, než jaký je jejich zisk. Řešením je pro ně pak přejít do insolvence. Co to znamená?

Jde o to, že veškerý příjem majitele či majitelů, bude použit na splácení dluhů, samozřejmě s výjimkou nutného životního minima. Firma samozřejmě zanikne nebo bude prodána v konkurzním řízení, neboť je jasné, že momentálně si na sebe vydělat nedokáže.

burza3

Majitele však bude pravděpodobně velmi zajímat, jak dlouho ještě bude platit a jaká částka mu ještě zbývá. Je tedy jasné, že bude chtít mít možnost vše kdykoliv ověřit. Ovšem otravovat každou chvíli úřady s žádostí o výpis také není ideální. Naštěstí zde existuje řešení.

Například internetový insolvenční rejstřík stav řízení zobrazí kdykoliv si dlužník bude přát. Tyto údaje si navíc může pro vlastní potřebu vytisknout. Může tak přesně vědět, kolik mu ještě zbývá zaplatit a jak dlouho vše potrvá.

Je samozřejmé, že to není pro onoho podnikatele příjemná situace. Svou finanční situaci může samozřejmě zlepšit prodejem již nepotřebného vybavení či materiálu. Tato částka pak bude následně použita na splátku dluhu.

penize2

Během této doby nesmí zakládat další živnosti nebo firmy. Musí také dokládat veškeré své příjmy, a z nich mu může zůstat pouze životní minimum. Koneckonců je jasné, že nemůže bohatnout, když svou firmu přivedl ke krachu.

Ovšem co se zaměstnanci? Ti budou buď propuštěni, nebo pokud bude firma prodána v konkurzním řízení, může se nový majitel rozhodnout je ponechat na stávajících pozicích. Není to samozřejmě jednoduché pro nikoho, a je jasné, že cílem celého procesu není problémy ještě přidělávat.

Cílem je naopak zajistit co nejsnazší přechod a vyrovnání situace pro věřitele, kteří samozřejmě nemohou přijít o své peníze. A to je to, o co jde hlavně.