Studenti a brigády

Myslíte si, že by měli studenti středních či vysokých škol chodit na brigády nebo by měly mít klid na učení? Asi se většina z nás shodne v tom, že by měli chodit na brigády a to alespoň v letních měsících. A opravdu je to žádoucí a to i přesto, že studenti mají dost bohaté rodiče na to, aby si mohli užívat volna. Když chodí studenti na brigádu, kromě toho, že si dokáží sami vydělat na uspokojení svých potřeb, učí se celé řadě kompetencí, které rozhodně dokáží uplatnit také v budoucím zaměstnání a to jakémkoli. V neposlední řadě, pokud se hlásíte do prvního zaměstnání a nemáte kromě studia ve svém životopise co uvést, vždy se dobře vyjímají brigády. Dotyčný zaměstnavatel bude vědět, že se jedná o pracovitého jedince, který se nebojí práce. Nestyďte se tedy uvádět i brigády, které vypadají jako podřadné, jako například úklid nebo obsluha ve fast foodu.
 šéfkuchař a kuchaři

Kde hledat příležitosti?

Kde ovšem hledat brigády? Samozřejmě nejčastěji hledají studenti brigády na internetu. Brigády lze nalézt například na tradičních personálních webech jako například Práce nebo Jobs, ale není to úplně to nejlepší místo. Na internetu totiž najdete webové stránky, které jsou přímo určené pro inzerování brigád. Tam studenti najdou nejvíce pracovních nabídek. Jedná se například o webové stránky Fajn brigády, ale webových stránkách zaměřených výhradně na brigády je samozřejmě mnohem více.
háčkovaný šátek
Výhodou je služba hlídacího agenta, kterou zajisté znáte z běžných personálních stránek. Hlídací agent vyhledává všechny inzeráty na základě Vašich požadavků. Například sháníte práci v moravskoslezském kraji, jen v odpoledních hodinách, o víkendech a svátcích, zaměřené na administrativu a IT. Všechny inzeráty splňující Vaše požadavky Vám budou automaticky odesílány na e-mail až do doby, kdy si služby hlídacího agenta deaktivujete.