Sirup z konopí neobsahuje psychotropní látky

Legalizovat konopí? Tato otázka je diskutována na mnoha místech a v různých mediálních zdrojích a lidé se k tomuto tématu vyjadřují v opravdu širokém spektru názorů od úplného zákazu pěstování a tvrdých postihů za porušování zákona až po maximální legalizaci, kdy byste mohli na polích běžně vídat tuto plodinu tak, jako vídáme nedozírné lány s řepkou olejnou.

výtažky z konopí

S konopím je to asi jako s nožem. Legalizace nožů není téma k diskusi a kapesní zavírací nůž si může klidně koupit i školák v běžném supermarketu. S nožem si pak doma nakrájíte zeleninu, anebo můžete plánovat úkladnou vraždu. Nůž je zkrátka jen předmět a konopí je zkrátka jen úžasná rostlina, která může významně obohatit náš jídelníček, anebo poškozovat zdraví v souvislosti s návykovými látkami.

rostoucí konopí

Záleží opravdu na úhlu pohledu a na tom, aby lidé používali zdravý selský rozum a posuzovali tuto problematiku opravdu na základě nejlepšího svědomí.

Konopné sirupy

Na trhu se již před mnoha lety objevily výrobky z konopí, které nemají nic společného s drogovými záležitostmi, a měli bychom si uvědomit, že jde opravdu o mnohdy výjimečné vlastnosti a ctnosti. Jedná se o kosmetiku a potravinové doplňky, jež můžete zakoupit zcela běžně v prodejnách zdravé výživy, a mezi nimi objevíte i konopné sirupy.

Konopí, využívané pro lékařské účely, obsahuje jen stopové množství THC (psychotropní látky), a naopak je v něm vysoký obsah prospěšných canabinoidů. Lidské tělo je snadno vstřebá a využije pro podporu imunitního systému, při léčbě a prevenci zánětlivých onemocnění, jako jsou chřipky a další virózy, nachlazení, potíže s trávením a bakteriální nevolnosti (průjmy apod.)

Konopný sirup, někdy prodávaný se zázvorem či s rakytníkem, je čistě přírodní léčivý prostředek a jeho podstatnou výhodou je absence nežádoucích jevů, které častokrát provází syntetické preparáty.