Schodišťové zábradlí do interiéru i exteriéru

Se schodišťovým zábradlím jsme se už každý někdy v životě setkali a mnoho z nás si je pořizuje domů jak s praktických, tak také ozdobných důvodů. Zábradlí nám ne jednou dokázalo pomoci v různých situacích. Ať už bylo mrazivé počasí a schody byly kluzké, nebo pokud byly schody vysoké a nebo pokud jsme potřebovali na schodech přidržet. Dalo by se díky tomu říci, že schodiště bez zábradlí není úplným schodištěm. Schodišťové zábradlí, ale nevyužíváme pouze venku, ale hojně i v domácnostech. Ať se opět jedná o venkovní nebo třeba doma při přechodu z patra do patra. Aby nám, ale schodišťové zábradlí fungovala musíme při jeho instalaci dodržovat nějaké dané předpisy.

schodiště

A jaké jsou? Schodišťové zábradlí k plné funkčnosti by mělo splňovat tři základní aspekty. K prvnímu takovému aspektu patří výška schodišťového zábradlí. Základní hodnotou je 1000 milimetrů, ale můžete se setkat i se sníženou nebo zvýšenou hodnotou. Dalším důležitým aspektem je výplň zábradlí. To se, ale liší dle materiálu s kterého máte zábradlí vyrobené. No a posledním aspektem bez kterého není možné mít bezpečné schodišťové zábradlí je madlo. To má také své specifika, které Vám rádi odborníci vysvětlí.

schodiště

Jaký materiál vybrat pro schodišťové zábradlí

Pokud padlo rozhodnutí, že si do interiéru nebo exteriéru pořídíte zábradlí je potřeba vybrat materiál s kterého schodišťové zábradlí bude. A z čeho lze vybírat? Pokud si pořizujeme zábradlí ven, mělo by být z odolného materiálu, které bude odolávat nepřízním počasí – větru, dešti, slunci, kroupám, vichru. Pokud si, ale pořizujeme zábradlí domů je trochu popustit uzdu fantazie. Mezi nejoblíbenější patří dřevo, sklo nebo nerezové zábradlí. Rozdíl mezi nimi je jak ve váze materiálu, tak také v ceně a nebo třeba v údržbě. Je jasné, že pokud si pořídíme skleněné zábradlí musíme počítat s neustálým leštěním. Nevíte si s výběrem rady? Neváhejte. Stačí poptat firmu, která Vám dle Vašich představ vytváří cenovou nabídku. Samozřejmě Vám i sdělí dobu realizace.