Satelitní sledování je to potřeba nebo zlo


Vždy budou existovat dva názory, kdy pro jednu skupinu je to naprosto správná a ideální věc, která jim usnadní nejen práci, ale například zabezpečí vozový park a ochrání jejich majetek. A pro druhou skupinu, která se bude většinou skládat ze zaměstnanců zmíněné první skupiny, to bude zlo, které je má špehovat na každém kroku.
velký provoz
Pokud bychom se na to podívali nezúčastněně, tak možná si může zaměstnanec připadat jako pod drobnohledem, ale na druhou stranu, když se mu náhodou porouchá automobil na cestě, tak bude vděčný, že tu dlouho nezůstane čekat na pomoc, případně, že ho dispečer provede kolonou nebo jinými překážkami na cestě, aby mohl bezproblémově projet. Bohužel i poctivost se někam vytratila a i mezi usměvavými zaměstnanci se najdou takoví, kteří se chtějí obohatit na úkor někoho jiného, jen aby si ušetřili svůj rozpočet. Satelitní sledování pak dokáže hravě pohlídat i palivo nebo zaznamenat krádeže a černé jízdy.
zemní práce

Sledovat se dá všechno

Moderní technologie dnes umožňuje v rámci možností zaznamenat úplně všechno a prakticky může být řidič vzdálený tisíce kilometrů od domova. Dokáže hlídat vozidlo v reálném čase, sledovat aktuální polohu, stav ujetých kilometrů, průměrnou spotřebu paliva, poruchu, styl jízdy řidiče a dalších mnoho parametrů, které ovlivní kvalitu vozového parku. Všechny vybrané záznamy se dají snadno přenést do tabulek a vytvoří i tak velmi neoblíbenou knihu jízd, kterou by měl spravovat každý řidič. Výhodou je pak naprostá kontrola nad vozidlem, kdy systém upozorní na možnou poruchu, únik paliva nebo i odcizení, kdy dokáže zaznamenat polohu odcizeného vozidla.
dopravní nehoda
To v mnohém skutečně ochrání majetek firmy. Propojení na chytré mobilní zařízení okamžitě informuje o jakémkoliv manévru, který potřebuje podnikatel hlídat. A to mu umožňuje mít přehled o vozovém parku. GPS systém se dá použít všude, do osobních, nákladních automobilů, motocyklů, komunální techniky, zemědělských nebo stavebních strojů, ale i například do lokomotiv. Investice se skutečně vyplatí.