Prohlédněte si Prahy z výšky

Lahovický most

Lahovický most vedoucí přes Berounku se nachází na jihu města nedaleko přístavu Radotín. Na první pohled není most ničím zvláštním, ale dostanete z něj úžasný výhled. V roce 2003 a 2004 zde byly vybudovány vyhlídkové plošiny s věžemi. Vstup na ně je bez jakéhokoliv omezení a zdarma.

Vodárenská věž Letná

Pokud máte rádi krásný výhled a k tomu ještě knihy, bude vodárenská věž přesně to pravé pro vás. První patro této věže, která se nachází na Praze 7, je přetvořeno na veřejnou knihovnu a čítárnu. V nejvyšším místě věže, která je vysoká 26 metrů, se nachází volně přístupný ochoz věže, který poskytuje výhled na Prahu.

Praha

Národní památník Vítkov

Na vrcholku vítkovského památníku se vám naskytne nádherný výhled na Prahu. Přístup na památník je placený, ale jedná se o částku 80 Kč, která se platí především za to, že je k dispozici stálá expozice českých dějin. Občerstvit se můžete v přilehlé kavárně, a vychutnat si tak šálek kávy při skvělém výhledu na stověžaté město. 

Doubravka

Rozhledna Doubravka se nachází na Praze 14, v přírodním parku Čihadla. Poprvé byla zpřístupněna veřejnosti v roce 2018, jedná se tedy o poměrně novou možnost výhledu na Prahu. Je vytvořena čistě z přírodních materiálů. Bohužel, v roce 2019 byla poškozena, kdy byla úmyslně zapálena. Ještě téhož roku ale byla opravena a znovu přístupná veřejnosti. Vstupné na rozhlednu je zdarma.

Prague

Rozhledna Šiška

Tato rozhledna, vytvořená ze staré cisterny, je umístěna v parku Ladronka. Byla zde převezena z Ostravy, a to roku 2020. Pokud o rozhlednu nebude zájem, nevylučuje se její převezení opět jinam. Proto využijte příležitosti, dokud rozhledna stojí na místě.

Palác Lucerna

Úchvatný rozhled na Prahu vám poskytne také střecha paláce Lucerna. Na střechu se dostanete výtahem páternoster, ale pouze ve vyhraněné dny, které jsou v neděli a pondělí od 15 hodin až do setmění, od května do října. Vstup na střechu je zdarma.