OILSEED SERVICE s.r.o. dodává na trh sušené ovoce z Tádžikistánu

Tádžikistán je převážně hornatá země a zároveň jedna z mála oblastí, kde se můžete setkat v průběhu roku s mnoha extrémními rozmary počasí, prouděním vzduchu a především rozdíly v teplotách. Většina území se rozkládá ve vysokých nadmořských výškách nad 2800 metrů, podobně jako je tomu v Peru, zde převažují stepní porosty. Ovšem v nižších polohách se vzhledem k subtropickému podnebnému pásu v letních měsících teplota šplhá vysoko nad 30 stupňů Celsia. Zeměpisná šířka Tádžikistánu odpovídá přibližně poloze Řecka či jižního cípu Itálie a tak zde na úrodné půdě v nížinách lze velmi dobře pěstovat ovoce a zeleninu s velkými nároky na teplé klimatické podnebí.

hory

Výborně se tu daří zejména jabloním, meruňkám, broskvoním, fíkovníkům, granátovému jablku, slivoním a švestkám. S úspěchem se tu pěstují na velkých plantážích i melouny.
Vzhledem k velmi vysokým pěstebním výnosům a stabilnímu kontinentálnímu podnebí je možné ovocné plody sušit a velkou část úrody vyvážet do celého světa. Samozřejmě si na čerstvých ovocných plodech mohou pochutnat kromě místních obyvatel i turisté, kteří do země míří za poznáním přírodních krás a historických památek.
Sušené ovoce OILSEED SERVICE s.r.o. z Tádžikistánu je velmi kvalitní a výživné a proto také velmi ceněné. Patří k nejvyhledávanějším plodům ve světě, podobně jako např. ve Francii tamní vinná réva s obsahem resveratrolu anebo obří rozinky z Chile. V nabídce sušených plodů bývají např. kromě meruněk i šípky, moruše, jablka (křížaly) a sušená rajská jablíčka.

meruňky

Máte-li zájem posílit svůj imunitní systém a dodat do organismu mnoho výživných minerálů, sáhněte po zmiňovaných meruňkách. Tádžické meruňky vykazují vysoký obsah organického železa a mědi, dvou velmi významných prvků pro krvetvorbu a tím pádem pro rychlou přirozenou regeneraci organismu. Meruňky posilují i odolnost vůči stresu, obsahují vitamín C a provitamín A, vitamíny skupiny B a svým složením biologicky aktivních látek se řadí k nejvýznamnějším druhům ovoce na této planetě.