Od výběru domu k nastěhování uplyne sotva měsíc!

Vlastní bydlení můžete vyřešit rychle a pohodlně, pokud si ke svému životu zvolíte nový mobilní dům. Sice nebude tak veliký jako klasická stavba rodinného domu, ale ani vás nebude stát tolik peněz, což je důležité. Jen málokdo z nás má na kontě milióny, a mnoho lidí nedosáhne dokonce ani na hypotéku – a v budoucnosti bude hůř – hypotéky totiž stále zdražují a zpřísňují také jejich podmínky.

vlastnictví

K pořízení mobilního domu nepotřebujete dokonce ani vlastní pozemek. Tato stavba nemá pevné základy, které by byly spojené se zemí, což znamená, že k jejímu umístění nepotřebujete žádné úřední povolení, a pokud budete chtít, můžete takový dům později klidně přemístit na novou adresu. Samozřejmě je ideální, pokud necháte dům usadit na vlastním pozemku – nemusí být o moc větší, než půdorys takové stavby, nicméně pokud žádný vlastní pozemek nemáte a jeho koupi si nemůžete dovolit, pak je dobrou volbou pro vás pronájem nějakého menšího pozemku. Své bydlení tak mohou hravě vyřešit i ti, kteří svůj mobilní dům nechají usadit na pozemek (třeba na zahradu) svých známých či příbuzných, kteří jim vyjdou vstříc.

investice

Jistě vás ovšem v první řadě zajímá hlavně to, jaká je cena takového nového mobilního domu: Klasický, celoročně obyvatelný mobilheim můžete mít již za cenu do jednoho miliónu korun. Pokud však budete nenároční a zakoupíte si starší, již dříve obývanou stavbu anebo pouze sezónní mobilní dům, pak mohou vaše náklady klesnout i na polovinu takové ceny. Je tedy jasné, že k pořízení mobilheimu není nutná hypotéka na bydlení, a pokud jste bez větších finančních prostředků, tak si vystačíte i s menším úvěrem.
Navíc, příjemně vás jistě překvapí i rychlost dodání takové stavby – můžete počítat s dodací lhůtou v řádu několika týdnů až několika málo měsíců, takže od výběru domu po nastěhování neuplyne mnoho času.