Je BullGuard spolehlivým antivirem?

BullGuard je dánská firma zabývající se bezpečností softwaru i hardwaru. Sídlí v Londýně a přesto, že se jedná o velmi kvalitní antivir, mnoho lidí jej ještě nepoznalo. Společnost začala oproti jiným antivirovým značkám trochu jinak. Mnoho firem se nejprve soustředilo na jednotlivé oblasti, v roce 2002 BullGuard přišel rovnou s balíkem.

            Můžete si vybrat z balíčků Antivirus, Internet security a Premium protection. Poslední a nejdražší balíček obsahuje samozřejmě ochranu, dětský zámek, bezproblémový přístup a ochranu vašich nejcitlivějších dat. Nejdražší balíček vás vyjde na více jak 2 tisíce korun.
maskovaný hacker

            Jeho součástí je Antivirus, Firewall, Spamfilter, PC Tune Up, Zálohování, skener i Identiny protection. Zajímavostí je i rychlé stažení a fakt, že se program řídí dle toho, co využíváte. Nabídne vám Game mode, ve kterém program počká, pokud jste uprostřed počítačové hry. Snaží se využívat zdroje, aby měl co nejmenší dopad na funkci počítače.

            V možnosti zálohování si můžete uložit bez dalšího stahování dalších programů uložit až 25GB dat, které běžně firmy nenabízí. Vše je spolehlivě propojené, což znamená pro běžného uživatele mnohem jednodušší přístup kamkoliv a celkovou přehlednost softwaru.

            Jediné, za co BullGuard příliš chvály nezíská, je jeho poměrně častí problém se špatnou instalací. Samozřejmě není vždy, ale na internetu najdete mnoho takových případů. Občas ukazuje velké využití CPU, což poté má za následek špatný chod počítače. Často stačí počítač restartovat, nebo odinstalovat a zpět nainstalovat. Vše by mělo poté fungovat bez problémů.
řetězy na věcech

            Avšak i přes tuto chybu se jedná o mladý, a přesto velmi nadějný program, který všechny vaše data opravdu ochrání. Pokud byste chtěli do něčeho v životě investovat dobrou volbou je vložit peníze do ochrany. A ochrana vašich dat, která vkládáte do počítače, je důležitá, jelikož právě zde se jedná o vaše nejcitlivější informace.