Důchod a jeho výše

Většina z nás si přeje v seniorském věku odejít do důchodu a užívat si zaslouženého volna. Důležitá je jeho výše, aby nám finance na potřebné věci dostačovali.

Důchod a jeho výše

Všichni stárneme

Každý sice jinak rychle, ale ve vyšším věku je už znát, že nejsme hravý jako by nám bylo 20 let. Celý život pracujeme, a proto si rozhodně zasloužíme odejít ve vyšším věku do důchodu. Jeho hranice se nadále zvyšuje, což je z jisté míry způsobeno i tím že se lidé dožívají vyššího a vyššího věku. Abychom zjistili, kdy můžeme odejít do starobního důchodu tak na internetu najdeme kalkulačky, které nám to snadno a rychle po zadání pár údajů sdělí.

ruka ženy

Na odchod do důchodu se lidé většinou opravdu těší, protože budou moci být doma a mnohem více se věnovat svým koníčkům a užívat si života. Přeci jen v práci trávíme spoustu času, který najednou budeme mít čistě pro sebe. Můžeme tak třeba trávit čas se svou rodinou a vnoučaty. Jestliže by Vám práce chyběla, nebo si chcete finančně přilepšit, tak si samozřejmě můžete najít brigádu. Zaměstnavatelé berou i seniory, protože ví, že v brigádním poměru jim platí nižší částky a také se už nepočítá s kariérním růstem.

Vyplacení důchodu

Jakmile budeme řešit ukončení pracovního poměru a podívat žádost o důchod, tak se tu rozhoduje také o jeho výši. Samozřejmě budeme dostávat značně méně finančních prostředků, ale zase na druhou stranu nebudeme muset chodit do práce. Řada lidí se musí o něco uskromnit, protože máme výdaje jako bydlení, jídlo, energie, léky a tak dále, přičemž příjem se nám sníží.

seniorský věk

Zase ušetříme za dopravu do práce a podobně, takže bychom si měli udělat rozpočet domácnosti a zjistit, jak na tom skutečně jsme, abychom své finance měli v pořádku a ve stáří jsme se nedostali ke dluhům. Ve zprávách můžete sem tam slyšet o navyšování. Nedávno proběhla zpráva o vyšších důchodech za čtrnáct miliard Ferovahypoteka, přičemž také se zde jednalo o příspěvcích za děti. Každého seniora jistě potěší, že dostane nějaké ty peníze navíc a bude si moci užít tohoto hezkého období života, kdy máme mnohem více času na své zájmy, cestování a další záležitosti.