Dámy v pánském stylu

Možná se vám může zdát, že co se týká oblečení, obuvi a doplňků, se tyto po několika letech ve stejných vlnách vrací, a to jen s malými úpravami nebo jinou volbou materiálu. Dámy už nenosí dlouhé šaty den co den, oblékají se pohodlně a účelně a dost často sahají i k variantám pánského oblečení. Jak to tedy je s módou žen a mužů?
pohled na muže
Móda ryze ženská nebo s pánskými prvky
Z historických knih nebo obrazů na zámcích či galeriích máme možnost zjistit, jak se daná skupina lidí oblékala v různých historických obdobích. Oblečení bylo ryze ženské nebo mužské, bylo z něj patrné, z jaké společenské vrstvy dotyčný nositel pochází. Dnes už takové markantní rozdíly na první pohled nepoznáte, navíc kvalitní oblečení není jen doménou bohatých.
Dost podstatných, co se týká módy, je posledních více jak sto let. Za tuto, v historii krátkou dobu, došlo k dost výrazným změnám, lze říci, že se nepohodlné dlouhé šaty, sukně, spodničky, korzety časem vyměnily za pohodlnější oblečení, které neslo prvky pánského stylu. Délka sukní se začala zkracovat, vývojem prošlo i spodní prádlo, které je daleko pohodlnější, do šatníku žen se dostaly kalhoty a saka. Klobouky a rukavičky se nosí minimálně, pokud se nejedná o zimní období, což je i škoda, neboť tyto doplňky vyjadřovaly eleganci a působily více než žensky.
Vliv na to, co se nosí, měly také hudební styly, ty ovlivňovaly především mládež a i dnes se u starší generace můžete setkat se stylem, který se nosil před několika desítkami let, a to bez ohledu na to, zda se jedná o muže či ženu.
pánský obchod
V šatníku dam se začaly objevovat saka různých barev, délek a stylů, košile si také našly svoje místo, stejně tak tomu bylo s kalhotami. Boty na vysokém podpatku nahradily daleko pohodlnější modely ve stylu mokasín nebo klasických pánských šněrovacích bot.
Ženy se tak mužům přiblížily nejen v profesích, ale i ve stylu oblékání.