S vozem z půjčovny dodávek Brno za outdoorovým dobrodružstvím


Životních stylů existuje tolik, že bychom je stěží spočítali. Některé z nich jsou však přece jen výrazné a odlišují se od konformního způsobu vnímání světa kolem nás. Patří sem i zájem o pobyt v přírodě, bez ohledu na sociální zázemí, se spolehnutím na své vlastní síly a schopnosti. V poslední době se o něm hovoří specifickým, přesto rozšířeným výrazem „outdoor“.

Štrbské Pleso

Čím lepší vybavení a zázemí, tím více zážitků a možností si pobytu mimo civilizovaný svět užít podle svých představ. Této zálibě se také věnuje čím dál více zájemců a tak se s nimi můžeme potkat někde v terénu a vyměnit si s nimi své názory a zkušenosti.

Náklady na pobyt

Pobyt v přírodě s potřebným vybavením, s nímž si vystačíme v kempu, případně na místě, kde se dá jen bivakovat, vyžaduje jen minimální finanční nároky. To je velké plus ve srovnání s hotely a penziony, kde si za civilizační komfort značně připlatíme.

tatranské panorama

Ušetřit ovšem lze i na přepravě. Outdooru se totiž věnují hlavně skupiny nadšenců a ty cestují zpravidla vlakem, nebo vlastními auty. Jistou výhodou je také hromadná výprava v jednom voze, např. z půjčovny dodávek Brno Maxidodávky, s připojeným přívěsným vozíkem. Vůz pojme veškeré potřebné propriety – oblečení a obuv, stany, spacáky, batohy, karimatky, vařiče, cepíny, mačky, lana, helmy, bicykly, cyklobrašny, barely s vodou, trvanlivé potraviny atd.

Odpadá závislost na jízdním řádu a vlakových spojích, zároveň máte vše uloženo na jednom místě a výhodná je i jízda ve skupině, zvláště na dlouhou vzdálenost. Dodávky s velkým nákladovým prostorem se pro tyto účely využívají běžně a mezi nimi je velký zájem i o cestování na Slovensko. Užít si vysokohorské turistiky i v obtížnějším terénu je možné ve Vysokých tatrách po celý rok, s výjimkou v zimě uzavřených některých chodníků.

Ubytování tu zajišťuje několik kempů a mnoho soukromých penzionů, kde máte k dispozici vše potřebné, a kde je zajištěno i parkování a bezpečné zázemí pro vozidlo. S jedním vozem se pak ušetří i za parkovné ve Starém a Novém Smokovci, v Tatranské Lomnici a ve Štrbském Plese.