Práce, zábava i věda

Výpočetní technika je každodenní součástí našich životů a mnoho z nás si ani neuvědomuje, jak moc jsme na ní závislí. Její neustálé zdokonalování přináší stále více a více možností a propojuje lidi, města, státy i kontinenty. V aplikacích nebo na webových stránkách tráví lidé každý den i několik hodin a to prací, zábavou nebo studiem. S příchodem mobilních telefonů a jejich masivního rozšíření se tento trend ještě zesílil a dnes se k internetu připojují miliardy lidí každý den. To využívají nejen státy, ale také firmy a snaží se čím dál víc cílit na uživatele, a to jak reklamou, tak i různými typy předplatných. Poslouchání hudby, sledování filmů nebo čtení knížek online je otázkou několik kliknutí a díky nízké ceně se firmám daří profitovat bez ohledu na věk, prostředí nebo státní příslušnost uživatele.

kancelář

Hlavními pilíři internetu jsou:

Média a zpravodajství

Doba novin a rádia již odzvonila a jsou to právě zpravodajské weby, které jsou hlavním zdrojem informací, a to nejen díky dostupnosti, ale také díky tomu, že jsou zcela zdarma. Zisky zpravidla získávají z inzerce, a to jak v podobě článků, tak i různých bannerů.

Zábava

Netflix, Spotify nebo Youtube se řadí mezi nejnavštěvovanější webové stránky, a to díky velké databázi obsahu, u kterého lidé relaxují a odpočívají. Hudba je také častým společníkem při práci a hudební aplikaci proto dnes má již skoro každý.

klávesnice

Studium

Nezpochybnitelným přínosem internetu a webových stránek jsou databáze studijních informací, díky kterým je možné naučit se přes internet takřka cokoli. Stavba domu, programování nebo pokročilá matematika jsou v mnoha kurzech perfektně vysvětleny a pomáhají tak dostupnosti vzdělání.

Prodej produktů a služeb

Stejně tak jako firmy vydělávají na obsahu, jiné společnosti vydělávají na klasických produktech, a to prodejem přes e-shopy. Díky online prostředí přitom mají nižší provozní náklady a dokáží oslovit větší množství potencionálních zákazníků.