Pergola do každé zahrady


Máte u domu zahradu? Myslíte si, že ji máte úplně „vychytanou“, tak, že už nejde nic vylepšit? Upravené záhonky, chodníčky, udržovaný skleník, automatické zavlažování…. A jak často v té vaší zahradě pobýváte a odpočíváte? Na jaře a na podzim, v létě, že do zahrady peče slunce a sedět se tam nedá? A není to jen výmluva? Nedalo by se přece jen nějaké příjemné posezení nalézt? Žádný strom, žádný přirozený stín? Možná by stačila malá změna a můžete vychutnat krásné letní dny v zahradě, aniž byste dosti úpal od přímého slunce. Určitě se najde místo, kde bude možné vybudovat oázu pro poklidný a pohodlný odpočinek. Zahradní altánek, nebo pergola vám poskytne místečko, kde i ve slunečných dnech budete krásně odpočívat s knížkou v ruce, nebo lahodným drinkem, aniž byste dostali úpal od žhavého slunce.

pergola

Stačí si jen dobře zesumírovat požadavky na místo odpočinku. Budete odpočívat sami, ve dvojici, nebo celá rodina? Chcete si pod pergolu dopřát jen malý stolek a židličky, nebo i poležení? Rozhodně bude ideální umístění nedaleko domu, abyste nemuseli s vychlazeným občerstvením běhat příliš daleko. Důležitý je i výhled. Měli bychom naplánovat stavbu pergoly tak, abychom z ní mohli pozorovat ta nejkrásnější zákoutí naší zahrady. Klasická dřevěná pergola, nebo altán bude navíc ozdobou vaší zahrady, takže vybírejte nejen podle rozměrů ale také podle provedení, které bude nejvíce korespondovat s vaším oblíbeným stylem. Pokud budete chtít místo odpočinku dotáhnout k dokonalosti, nechte si v altánu vybudovat elektrickou přípojku a můžete zde umístit i malou příruční chladničku.

pergola

Věřte, že takový vychlazený drinky, nebo třeba miska ovoce přijde v teplém létě vhod. Není nad pohodlný odpočinek ve svém, bez jakéhokoliv omezování, cestování. Střecha altánu, nebo květinový porost pergoly vytvoří ten pravý kout chráněný před prudkými paprsky, přitom je otevřený tak, že nebrání volnému proudění vzduchu.