Balkonové zábradlí

Balkonové zábradlí. Taková samozřejmost, řeknete si. Jenž při bližším pohledu jde docela o vědu. Musí být pevné. Musím mít tak akorát výšku (chcete se přece jen o něj pohodlně opírat), musí být esteticky přizpůsobené domu, ale i jeho nejbližšímu okolí. Musí tedy ladit. A toho, co musí splňovat je samozřejmě daleko více. V podstatě se můžeme rozhodovat mezi zábradlím plným. Výplň může tvořit dřevěná deska, třeba různě tvarovaná. Můžeme výplň vytvořit také z cihel či obdobných, ale ozdobných materiálů. Plná výplň může být i ze skla. Používá se vrstvené, bezpečnostní sklo. Může být i kalené. Sklo má tu výhodu, že může být různě zabarveno.

zábradlí na balkoně

Může být kouřové, mléčné či tónované do jakýchkoliv barev. Skleněné výplně lze ozdobit i různými polepy či dokonce gravírováním. Většinu zábradlí tvoří ale nějaký rám. Konstrukce ze dřeva, lepených sloupků, nebo kovu. Zděné zábradlí, ale i to skleněné se však bez konstrukčního rámu obejde. Jak je výše nastíněno, zábradlí může být v neuvěřitelném množství variant a podob. Je jen na majiteli objektu, investorovi, do čeho se při volbě zábradlí pustí a kolik peněz bude chtít do této části domu investovat. V každém případě bylo by vhodné zachovat určité obvyklosti.

zábradlí na balkoně

Ano, existují výstřelky ve formě nízkých zábradlí na balkoně https://www.kmkdesign.cz/zabradli-balkonova-terasova, nebo zábradlí, které jsou tvořeny jen jakousi deskou, která půlí prostor mezi podlahou balkonu a vrchním rámem zábradlí. Tyto výstřelky však s sebou nesou určité nebezpečí. Přes nízké zábradlí se dá poměrně bez problémů přepadnout, pod onou deskou se zase může protáhnout malé zvíře, nedejbože dítě. Z výše uvedeného textu je patrné, že při volbě zábradlí se vyplatí opravdu dobře přemýšlet. Zvláště je dobré si uvědomit, že zábradlí bude součástí domu skoro po celou dobu jeho existence. Za tu dobu může dům změnit majitele, majitel by mohl změnit životní zvyklosti, nebo rodina majitele se bude různě rozrůstat či stárnout.